Tävlingsresultat

White Lady vinnare 2017

White Lady vinnare 2017

Tävlings resultatet kan vanligtvis ses på samma ställe där man anmälde sig, om man går in på den tävlingen så syns resultatet under en flik 'resultatlista'.

Resultaten från Gärda tävlingarna är följande (klicka på länkarna nedan)

 9 maj,  16 maj,  30 maj . 13 juni  .  27 Juni   11 Juli   18 Juli,   1 aug,  8 aug,  

 

Resultatet från Flaggan den 15 Augusti -2017 blev följande:

A-klass
1:a pris Karin Malm
2:a pris  Eva Persson
3:e pris  Gullvi Andersson
4:e pris Kerstin Georgsson

B-klass
1:a pris Lisbeth Örtendahl
2:a pris  Mona Mattsson
3:e pris  Ing-Britt Bodin
4:e pris Christina Fermhede

 

Resultatet från Bästis den 25 Juli -2017 blev följande:

1:a pris Susanne Krantz Albatross GK och Anette Jonsson Gräppås, 44 p.
2:a pris Mona Karlsson/Marie-Louise Karlsson, 44 p (SHCP)
3:e pris Jeanette Gillser Gräppås/ Ann-Christine Rask Kungsbacka GK, 43 p.

 

Resultatet från white Lady den 4 Juli -2017 blev följande:

1:a pris Eva Persson, Marie Svensson, Ing Britt Bodin 43 p
2:a pris Monica Brundin, Ingela Gustavsson, Anita Andersson Lundahl 42 p
3:e pris Yvonne Bengtsson, Kristina Wennerström, Christina Fermhede 40 p (SHCP)
4:e pris Suzanne Sjöberg, Margareta Jarlengrip, Annika Wollbrant  40 p
5:e pris Birgit Hedman, Karin Malm, Mona Mattsson 39 p (S9)

Se hela listan och mer detaljerat resultat här

Vinnare av det ärofyllda "bästa Hatt" priset blev Lisbeth Örtendahl 


Resultatet från Texas slaget den 20 Juni-2017 blev följande:

1:a pris . Gitte Magnusson, Kate Unemark och Elisabeth Wendels- 42 p. 
2:a pris . Ros-Marie Andersson, Eva Börjesson och Yvonne Bengtsson- 40 p.
3:e pris   Mona Mattsson, Monica Wennerström 38p (SHCP)
4:e pris  Ing-Britt Bodin, Ann-Marie Lansing och Lisbeth Örtendahl 38p (SHCP)


Resultatet från Sommar på G den 6 Juni-2017 blev följande:

1:a pris  Anna Ekman och Marie Haglund 38 p.
2:a pris Pernilla Lexman och Kristina Wennerström 38 p.
3:a pris Yvonne Bengtsson och Monica Wennerström 37 p.

 

Resultatet från Vårhappeningen den 2 Maj-2017 blev följande:

A-klass: 

1:a pris Anita Andersson Lundahl , 18p
2:a pris Monica Brundin, 17p, 
3:e pris Anna Ekman, 16p, SHCP
4:e pris Gudrun Skantze, 16, SHCP

B-klass

1:a pris Kerstin Siverbäck, 17p, SHCP
2:a pris Gitte Magnusson, 17 p, SHCP
3:e pris Birgitta Joving, 15p, SHCP
4:e pris Lisbeth Örtendahl, 15p, SHCP